nr 02/17


Miejsce: Puławy

W marcu dostaliśmy zgłoszenie interwencyjne odnośnie psów przebywających na posesji przy ul. Majdan w Puławach.

Na miejscu zastano 1 dorosłego psa oraz 2 szczeniaki. W oddali było słychać kozy.
Posesja była zamknięta w związku z powyższym nie mogliśmy wejść na teren, ani nie mieliśmy możliwości porozmawiać z właścicielką.
Zza płotu było widać budę w złym stanie. Same psy wizualnie wyglądały dobrze.

Z wywiadu z sąsiadem uzyskaliśmy informację, że ciężko będzie nam się skontaktować z właścicielką psów.

W związku z powyższym mieliśmy poprosić Policję o interwencję, jednakże umieszczając krótką informację na portalu społecznościowym Facebook – uzyskaliśmy w komentarzu informacje od Wolontariuszki puławskiego schroniska, że temat jest pod kontrolą i zwierzętom nie dzieje się nic złego.

Okazało się, że 2 psy już trafiły do puławskiego schroniska, a na dniach zostaną zabrane szczeniaki. Na chwile obecną jest również poszukiwana buda dla dorosłego psa.

Ze względu, że tematem zajęła się Wolontariuszka puławskiego schroniska, interwencję uważamy za zamkniętą. Jedynie za jakiś czas sprawdzimy czy sytuacja dalej jest pod kontrolą…

AKTUALIZACJA

Po uzyskanych informacjach, ze u Pani na posesji nic się nie zmieniło postanowiliśmy pojechać na miejsce. Właścicielka posesji poprosiła nas o pomoc. Został jej jeden pies – suczka, której nie chciałaby stracić.
Po rozmowie z kobietą postanowiliśmy jej pomóc: przekazaliśmy budę, przekazaliśmy karmę, miski, smycz, obroże.
Jej posesja jest bardzo zagracona w związku z tym poprosiliśmy, aby ją posprzątała.
Oczywiście Pani będzie pod naszą obserwacją, w przypadku pogorszenia się warunków bytowych psa będziemy podejmować ostateczne kroki.

 

Podrzucony na posesję szczeniak został wyadoptowany przez naszą Fundację. Drugie i trzecie zdjęcie przestawia szczeniaka w nowym domku,