nr 18/2017


28 luty 2018

Dostaliśmy zawiadomienie odnośnie rozprawy apelacyjnej…. Myślimy, jakiej rozprawy??? Przecież sprawa z Rudolfem nie zakończyła się m. in. nasz świadek nie mógł sie w danym terminie stawić (usprawiedliwiona nieobecność).

Dzwonimy do sekretariatu Sądu w Kozienicach… Pani informuje nas, że zapadła decyzja „warunkowe umorzenie, 500 zł nawiązki na rzecz Fundacji”. Pytamy „jak, kiedy?!?”

Dzwonimy do naszej adwokat… Okazuje sie, że na wniosek Prokuratora/oskarżonego/obrońcy oskarżonego może coś takiego nastąpić….

W takim przypadku „NIC już NIE MOŻEMY ZROBIĆ”…
Jak widać, ktoś uznał, że oskarżony zasłużył na „drugą szansę”…

Co to jest warunkowe umorzenie?

Art. 66 par. 1 KK
Sąd może warunkowo umorzyć postępowanie karne, jeżeli wina i społeczna szkodliwość czynu nie są znaczne, okoliczności jego popełnienia nie budzą wątpliwości, a postawa sprawcy niekaranego za przestępstwo umyślne, jego właściwości i warunki osobiste oraz dotychczasowy sposób życia uzasadniają przypuszczenie, że pomimo umorzenia postępowania będzie przestrzegał porządku prawnego, w szczególności nie popełni przestępstwa.

Więcej o warunkowym umorzeniu:

Sposób na niekaralność – warunkowe umorzenie postępowania

 

5 grudnia 2017

Pamiętacie temat Rudolfa? Właśnie wpłynął do Sądu akt oskarżenia. Składamy wniosek o udział w sprawie jako oskarżyciel posiłkowy.

 

1 grudnia 2017

Mamy pierwszy WYROK (wykroczenie) w sprawie byłego właściciela Rudolfa. Teraz czekamy z tematem Karnym. Dzisiaj odbył sie pierwszy termin w Sądzie Rejonowym w Kozienicach.

18 września 2017

Rudolf w nowym domku!!! Nowa właścicielka tyle czasu na niego czekała, cały czas wydzwaniala i w końcu doczekała się! Kochany piesku niech sie Tobie żyje teraz dobrze <3
Dziękujemy za transport Fundacji Dwa Plus Cztery i Pani Magdzie :*
#nicnierobimy #tylkokasa

16 sierpnia 2017

SZUKAMY DOMU STAŁEGO – PONIŻEJ OPIS INTERWENCJI

W dniu 7 sierpnia 2017 r. otrzymaliśmy zgłoszenie o bardzo złych warunkach przetrzymywania psa przez Pana K., zamieszkałego w gminie Głowaczów. Zaniedbania miały polegać na przetrzymywaniu psa w złych warunkach tj. brak odpowiedniego schronienia przed warunkami atmosferycznymi, przetrzymywanie psa na zbyt krótkiej uwięzi, brak stałego dostępu do wody oraz pożywienia. Pies miał być wychudzony i zaniedbany.

Dnia 14 sierpnia 2017 r. przedstawiciel Fundacji, Marlena, dokonała oględzin warunków, w jakich przetrzymywany był pies.

Na miejscu stwierdzono 1 psa, rasy mieszaniec, przywiązanego metalową liną do drzewa. Pies był wychudzony i zaniedbany. Na terenie którym przebywał pies stwierdzono brak stałego dostępu do pitnej wody, brak pożywienia oraz brak odpowiedniego schronienia przed warunkami atmosferycznymi. Schronieniem miał być owiewka na ciężarówkę, która nie chroniła psa dostatecznie przed słońcem, opadami deszczu. Uwieź na której był pies wynosiła poniżej 3 metrów. Pies nie posiada aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie.
Właściciel bez problemu zrzekł się praw do psa na rzecz Fundacji.
W związku z warunkami bytowymi, zagrażającymi zdrowiu i życiu psa, oraz nie rokującą dobrze na przyszłość postawą właściciela, wykazującego się dużą niechęcią do współpracy, poprawienia losu psa i nie pojmującego podstawowych obowiązków opieki nad zwierzętami, Fundacja złożyła zawiadomienie do Prokuratury o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Naruszono art. 6 ust. 2, art. 9 ust. 1 oraz art. 9 ust. 2 Ustawy o ochronie zwierząt.

Obecnie psiak przebywa w Przytulisku w Kozienicach i jest pod naszą opieką do czasu znalezienia nowego domu.

Kontakt w sprawie adopcji kom. 500 851 385 lub 573 911 093

Filmik zawiera jedno z nagrań przeprowadzonych podczas interwencji.

 

14 SIERPNIA 2017
Rudolf tak nazwaliśmy psinke… Już jest „zabezpieczony”… Wlasciciel bez zająknięcia zrzekl sie praw do psa…. Słowa osoby z gospodarstwa obecnej przy właścicielu ??
„W końcu nie trzeba będzie dawać mu żryć”
Ta ciemna woda w wiadrze – tak, to woda która dał właściciel psinie…
Jednakże to nie koniec…. Rudolf potrzebuje teraz stałego domu (przebywa w Przytulisku, a jak wiadomo własny kąt i kochający człowiek to marzenie każdego psiaka). Natomiast my spotkamy sie już z „byłym właścicielem” w Sądzie.
Opis wraz z dokumentacja umieścimy na dniach.
Kontakt w sprawie adopcji kom. 500851385 lub email: biuro@przyjaznalapa.pl
#nicnierobimy #tylkokasa

13 SIERPNIA 2017
Dzięki pomocy Chata Leona mamy plan – nie odpuścimy też Gminie…. jutro będzie ciężki dzień dla Naszej Marleny
Może ten filmik złamie komuś serce…. może ktoś będzie mógł przygarnąć psinę….. ciepły dom, kawałek własnego miejsca jest lepsze od „przechowywalni”….
Na CITO błagamy o Dom Tymczasowy dla psiaka…. Piesek jest łagodny i lgnie do człowieka…. Zapewniamy karmę i opiekę weterynaryjną.
Kontakt w sprawie DT kom. 500 851 385 lub kom. 573 911 093
#nicnierobimy

11 SIERPNIA 2017
Drodzy ostatnio mało umieszczamy informacji, ale to efekt #nicnierobimy i #tylkokasa. Obecnie działamy nad trudną sprawą – odbioru psa. Gmina mało jest chętna do współpracy jeśli chodzi o psa pańskiego, my nie posiadamy własnego Schroniska ani Domów Tymczasowych.
Ze względu na tok sprawy – będziemy składać zawiadomienie do Prokuratury, więcej informacji i zdjęć umieścimy później.
Obecnie na CITO błagamy o Dom Tymczasowy dla psiaka….Musimy go „zabezpieczyć” do czasu Wyroku Sądowego. Piesek jest łagodny i lgnie do czlowieka…. Zapewniamy karmę i opiekę weterynaryjną.
Kontakt w sprawie DT kom. 500 851 385 lub kom. 573 911 093