nr 19/2017


Nasza Fundacja odbiór zwierząt traktuje jako ostateczność, naszym priorytetem jest najpierw pomóc/edukować… i tak samo było w tym przypadku….

Ale może od początku…

Na prośbę Policji przekazaliśmy karmę dla psów przebywających na jednej z posesji w Niebrzegowie.
Jednakże po wizycie naszej Karolina Gębala okazało się , że psiaki będą potrzebowały wsparcia większej skali….

Na miejscu zastano 3 psy, warunki pozostawiają wiele do życzenia…. kobietę nie stać jest na poprawę warunków psów (sama korzysta z pomocy Gminy). Właściciele psów (synowie) dość długo będą przebywać w Zakładzie Karnym….

Z 3-ech psów tylko jeden posiada „pewną” budę. Drugi pies za schronienie ma metalową blachę i rozpadającą się budę, a trzeci pies przebywa w komórce. Łańcuchy były stanowczo za krótkie…. Psy wizualnie wyglądały dobrze, kobieta na tyle ile może karmi je. Psy nie posiadają aktualnych szczepień.

Postanowiliśmy pomóc kobiecie…. wystarczających zmartwień narobili jej synowie. Psom przekażemy budy, więcej karmy, oraz długie linki. Dodatkowo sfinansujemy szczepienie i odrobaczenie psów. Psy będą pod naszą obserwacją i jakiekolwiek pogorszenie ich warunków bytowych będzie jednoznaczne ze złożeniem zawiadomienia na Policję.

Na chwilę obecną psy nie nadają się do adopcji – nie pozwalają do siebie podejść nikomu oprócz kobiety.

Jeżeli ktoś chce dorzucić cegiełkę do poprawy warunków psów prosimy o darowizny na konto Fundacji : BGŻ 22 2030 0045 1110 0000 0314 0860 z dopiskiem „Niebrzegów”. Przyjmiemy również karmę – prosimy pisać na e-mail: biuro@przyjaznalapa.pl

Za każde wsparcie DZIĘKUJEMY!

 

Przekazaliśmy, ale jeszcze dużo pracy przed nami 😉 Przekażemy budy, więcej karmy, oraz długie linki. Dodatkowo sfinansujemy szczepienie i odrobaczenie psów.

 

AKTUALIZACJA

W grudniu 2017 roku na zlecenie wójta gminy 2 psy trafiły do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach. Właścicielka mimo przekazania jej bud, linek, oraz zaszczepienia i odrobaczenia psów – nie poinformowała Fundację, że zwróciła się do gminy z prośbą o zabranie psów. W związku z powyższym uważamy temat za zamknięty.