POKONTROLNE PŁONKI


Jakiś czas temu dostaliśmy zgłoszenie dotyczące tej posesji. Jak pamiętacie z ostatniego opisu – ciężko było dojechać na miejsce, nawigacja prowadziła nas zupełnie gdzie indziej, musieliśmy pytać ludzi o drogę. Miejsce zapomniane przez wszystkich. Gdyby karetka lub policja musiała kiedyś tam dojechać, mieliby nie lada problem – tak twierdzi sama właścicielka.

Na pierwszej wizycie w Płonkach zastaliśmy… wysypisko śmieci? Nie wiemy jak to nazwać. Z daleka było widać, że ludziom się nie przelewa. W całej tej biedzie 3 psy… Kuba, Reksio i Tymek.

Psiaki wśród starych mebli, worków pełnych śmieci, starych puszek i części rowerowych. Właściciele psów obiecali nam wysprzątać teren, a także przyjąć weterynarza, którego z nimi umówiliśmy by na nasz koszt zaszczepił i zbadał psy.

Dziś nie wiedzieliśmy czego możemy spodziewać się na miejscu. Porządku czy bałaganu? Miłej rozmowy czy pretensji i prośby o opuszczenie terenu? Często tak bywa… jednak dziś zastaliśmy PORZĄDEK (teren wokół psów został wysprzątany) i wesołe miny właścicieli psów.

Jeszcze nie wiedzieli, że w zamian za dobrą współpracę ich psiaki dostaną od nas budy. Byli bardzo zaskoczeni gdy po minucie rozmowy wróciliśmy do nich z dwiema budami. Reksio i Kuba dostali od nas dwie budy, które podarowali nam wspaniali ludzie. Jedną budę podarowała Pani Karolina Tatar a drugą przemiłe małżeństwo z Bronowic. Tymkowi zamówimy na dniach nową budę i kurier dostarczy ją pod wskazany adres.

Z całego serca dziękujemy pani Inga Anna Lewandowska za pomoc w transporcie bud. Bez zastanowienia zgodziła się nam pomóc, wsiadła rano w busa i zamiast odpoczywać w domowym zaciszu, jeździła z nami, marzła i dźwigała budy. Jest Pani niesamowita!

Dziękujemy także za pomoc Maciej Szubartowski, który nie dość, że nagrywał dziś działania fundacji, to jeszcze nosił z nami karmę i budy.

Z naszej trójki po całym dniu były 3 sople lodu – ale warto jest pomagać!

Myślimy, że na wiosnę jeśli nie będzie potrzeby wcześniej – odwiedzimy Płonki i sprawdzimy jak się miewają psiaki.


 3-ciego psiaka z Płonek – zamówiona.