35/2019


Kochani, jak wielu z Was już wie, mieliśmy ostatnio interwencję na jednym z podwórek w gminie Żyrzyn. Na posesji stado rozbrykanych 15 psów… trzeba coś z tym zrobić. Tak więc udaliśmy się tam po pracy, by porozmawiać z właścicielką o tym jak radzi sobie z psami, czy stać ją na ich utrzymanie, skąd w ogóle wzięło się tam tyle psów i jak ona dalej to widzi? Odpowiedź poniżej…

Właścicielka jest już starszą panią, finansowo daje sobie radę, ale nie stać ją na sfinansowanie podstawowych rzeczy dla wszystkich 15 psów. Po podliczeniu wstępnych kosztów, czyt. odrobaczenia, zabezpieczenia od kleszczy, szczepienia i sterylizacji całej gromady suma wychodzi KOSMICZNA. Właścicielka ma wielkie serce do zwierząt, psy mają swoje imiona, chociaż właścicielce często się mylą i finalnie poznaliśmy trzy Dziunie i dwie Zosie… Ale wszystkie psiaki są kąpane, czyste, zadbane, słuchają się jej wzorowo. Część została przygarnięta z ulicy, część urodziła się już na miejscu… ciężko to wszystko udźwignąć, prawda?

Pomożemy kobiecie i etapami będziemy szczepić psiaki, odrobaczać, a sunie sterylizować. Już dzisiaj wspomogliśmy psiaki karmą.

Ponadto namówiliśmy Panią na zmniejszenie stada. Przyznała, że nie wie jak długo jeszcze pożyje i nie ma gwarancji, że ktoś zajmie się psami po jej śmierci. Zgodziła się oddać do adopcji wstępnie 6 psiaków. Na zdjęciach znajdziecie je oznaczone czerwonym kółeczkiem. Ciężko było zrobić nam jakiekolwiek zdjęcia przy tak szalonej brygadzie, ale nawet bez profesjonalnego pozowania widać, że te psiaki są po prostu cudowne! Część z psiaków przekazanych do adopcji nie ma nawet roku, a część według właścicielki ma ok. 2-3 lat, nie więcej. Rudy psiak z białym paseczkiem na czole to samiec. Reszta to suczki.

To co, poszukamy im wspólnie wspaniałych domów? Wiemy, że obecnie bardzo ciężko jest z adopcjami… mamy już parę szczeniaków do wydania, niedługo kociaki… ale nie możemy tak tego zostawić. Prosimy Was, UDOSTĘPNIAJCIE pokażmy wszystkim jak wielka jest siła internetu. Namawiajcie rodzinę, znajomych, a także znajomych Waszych znajomych, kogo tylko się da! Casting na Super Opiekuna dla tych cudeniek został oficjalnie rozpoczęty!

W sprawie adopcji prosimy o wiadomość prywatną, ewentualnie telefon pod nr 500-851-385 lub 533-514-674. Do godziny 15 jesteśmy w pracy więc prosimy o wcześniejszą wiadomość sms. Jesteśmy w stanie zapewnić transport psom do nowych domów w Puławach i okolicach (woj. lubelskie), w razie adopcji z dalszych terenów, coś na pewno wymyślimy