107/2019


Edit 29.11.2019:
Kochani zamykamy zbiórkę na 95 zł. Dostaliśmy wiadomość z gminy Żyrzyn, że gmina deklaruje opłacić koszty do 400 zł 💓💓💓 Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni i dumni że gmina Żyrzyn pomoże 💕 z całego serca dziękujemy wszystkim którzy nam pomogli a w szczególności gminie!

************
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/leczenierudego

Nowy dzień, nowy kot… znowu gmina Żyrzyn. Pan Michał znalazł na swojej posesji kota, nie wiedział czy przybłąkał się sam, czy może ktoś go podrzucił…

Nic by nie było w tym dziwnego, przecież na wsiach jest dużo kotów wolnożyjących czy wychodzących… jednakże u tego mruczka sam widok budził zmartwienie… zaniedbany, uszy w tragicznym stanie – świerzb rzuca się w oczy z kilometra.

Pan Michał nie mógł nie zareagować… i zostawić biedaka bez pomocy. Od razu napisał do nas za co bardzo dziękujemy <3

W pierwszej kolejności wystosowaliśmy prośbę do gminy o pomoc w sfinansowaniu leczenia kota, co w przypadku zwierząt bezdomnych jest obowiązkiem gminy na mocy programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt jak i Ustawy o ochronie zwierzat. My zaoferowaliśmy dom tymczasowy na czas leczenia by nie generować kosztów pobytu w lecznicy i zapewnić kotu maksymalny komfort na ten czas, a także szukanie odpowiedzialnego domu.

Czekaliśmy i czekaliśmy… i nic. Jesteśmy zmuszeni jak zwykle działać sami… Ale przecież damy radę, prawda? Pomożecie Nam? 🙏

Uruchomiliśmy zbiórkę na leczenie kiciaka. Nasza sytuacja finansowa w tym momencie nie jest dobra, musimy jakoś przetrwać do lipca 2020 roku.. a to jeszcze kilka miesięcy… Czekamy na zaległe FV, czekają nas koszty związane z operacją Kulki.

Podstawowy pakiet badań kociaka to około 200 zł (badanie kliniczne, badanie mikroskopowe zeskrobiny skóry lub wymazu z ucha, badanie krwi morfologia – rozmaz, badanie biochemiczne krwi (TP, Glu, BUN , Crea,Ap, ALAT), FIV/ FeLV, odrobaczanie), a do tego dochodzą leki, karma…

Mimo to głęboko wierzymy w Was – bo już niejeden raz pokazaliście nam że jesteście w stanie sprawić cuda.

Rudzielec zostanie przekazany do Puławskiego Centrum Weterynaryjnego, a dom tymczasowy na czas leczenia i znalezienia nowego domu zaoferowała się dać wspaniała Mena Gołda <3 której kolejny raz dziękujemy za bycie wrażliwym na krzywdę najmniejszych.
Z czasem będziemy Was także informować o dalszych losach i stanie zdrowia rudzielca.

Prosimy Was o wsparcie. Za każdą formę pomocy dziękujemy <3 Oczywiście jak zawsze wrzucimy rozliczenie ze zbiórki.
________________________________

 

 

Kochani zamykamy zbiorke na 95 zł. Dostaliśmy wiadomość z gminy Żyrzyn, że gmina deklaruje opłacić koszty do 400 zł  Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni i dumni, że gmina Żyrzyn pomoże 💕 Z całego serca dziękujemy!

Obecnie Rudy przebywa w Puławskie Centrum Weterynaryjne. Po leczeniu trafi do DT i już dzisiaj szuka domu stałego. Kiciak będzie miał wykonane wszystkie badania, testy FIV/FELV, zostanie również wykastrowany.

Dziękujemy za wszelkie wsparcie z Waszej strony!