106/2019


Dostaliśmy zgłoszenie w gminie Kazimierz Dolny. Sprawa tyczyla sie warunków bytowych psów w typie owczarków niemieckich.

Na miejscu zastaliśmy średni widok… 2 dostojne psiaki, wizualnie zadbane. Jednakże warunki dawały wiele do życzenia. Buda nieocieplona, rozpadajaca się. Podłoże bagniste, psy „pływały” w nim w czasie deszczu. Na posesji przebywały również szczeniaki, zamknięte w stodole. Te warunki nie były dobre ani dla szczeniaków ani dla dorosłych psów. Plusem całej sytuacji było tylko to że zwierzęta posiadały aktualne szczepienia i były odrobaczone. Właściciel na szczęście był chętny współpracować.

Daliśmy mu czas na poprawę warunków. I jak widzicie coś się ruszyło. Bagniste podłoże zastapił żwirek, psiaki będą mogły cieszyć sie ocieplonymi budami (praca w trakcie). Psy miały dostep do świeżej wody i karmy.

Właściciel został przez nas poinstruowany że sunię należy wysterylizować, aby nie było w przyszłości kolejnych miotów. Szczeniaki zostały zabrane ze stodoly i 2 już zostaly adoptowane przez sąsiadów. 3 kolejne czekają na wspaniałe domy.

Za jakiś czas sprawdzimy jak finalnie wyglądają warunki u psiaków, czy prace zostały dokończone i czy warunki nie uległy ponownemu pogorszeniu. Cieszymy się, że następuje poprawa.