113/2019


W ostatnim czasie dostaliśmy wiadomość od Pani Magdy, która poprosiła nas o pomoc w sprawie malutkiej suni. Po zapoznaniu się ze sprawą uznaliśmy, że nie możemy odmówić.

Pani Magda pomaga pewnemu panu opiekować się 2 psami, które porzucono na jego posesji. Ponadto szuka im domów, gdyż obecny opiekun nie jest w stanie zatrzymać ich na stałe. Okazało się, że jedna z suczek, Felcia (tak ją nazwaliśmy) krwawiła z dróg rodnych.

Zdecydowaliśmy, że nie można czekać, tylko od razu sunia musi trafić do lecznicy. Sunia została przez nas przewieziona do lecznicy przy ul. Norwida. Wstępnym podejrzeniem było ropomacicze lub martwa ciąża. Finalnie potwierdziło się pierwsze – ropomacicze. Dodatkowo badania krwi wykazały u Felci anemie.

Sunia już jest po zabiegu, ponadto została odrobaczona, odpchlona i zaszczepiona.

Dziś odebraliśmy Felcię z lecznicy. Poza tym, że jest już zdrowa, możemy napisać tyle że jest PRZECUDOWNA. Od pierwszych chwil tuliła się do człowieka, całą drogę w samochodzie spała na kolanach albo na rękach. Kocha kontakt z człowiekiem i ciężko nam naprawdę uwierzyć w to, że ktoś mógł bez krzty wyrzutów sumienia taką suczkę porzucić. W lecznicy potrafiła lekko warczeć na nieznane psy jednak na swoim podwórku toleruje inne. Toleruje też koty będące na podwórku.

Sunia wróciła dziś do opiekuna z zapasem leków i dokładnymi wytycznymi co do pielęgnacji. Za tydzień czeka ją ponowne badanie krwi oraz sprawdzenie szwów. Na razie dumnie spaceruje w czerwonym kubraczku 

Z całego serca dziękujemy Pani Magdzie, która postanowiła wesprzeć naszą Fundację kwotą 550zł na pokrycie zabiegu Felci. Całkowity koszt wyniósł 845 zł (brakującą kwotę my opłacimy).

AKTUALIZCJA 21.12.2019

FELCIA MA DOM! <3 chwilę po wrzuceniu ogłoszenia zgłosiła się do nas wspaniała Pani Kasia pisząc, że ona i jej rodzina chcą podarować suczce nowe, lepsze życie. Dziękujemy Wam z całego serca. To jak świetnie przygotowaliście się na jej przybycie, ta cała wyprawka, legowisko, przysmaczki, poduchy i zabawki, Wasze uśmiechy na twarzach i okrzyki zachwytu… to coś czego długo nie zapomnimy. Ta sunia zasługuje na wszystko co najlepsze i wiemy, że jesteście w stanie jej to zagwarantować <3 DZIĘKUJEMY!