JAK SPRAWA KULKA ?


Tadam! 💪 Dla tych co nie wierzą, że warto czekać i negują sens składania zawiadomień odnośnie znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście my zawsze działamy zgodnie z prawem i wierzymy, że nieraz to prawo potrafi być sprawiedliwe. Jak widać Sąd Rejonowy w Puławach jest tego przykładem. Czekaliśmy ponad ROK!

28 stycznia odbędzie się posiedzenie w przedmiocie rozpoznania wniosku prokuratora o wydanie wyroku w trybie art. 335 K. P. K.. ale to nie wszystko, tego samego dnia będziemy mieć dla Was wielką NIESPODZIANKĘ (drugi wyrok w innej sprawie) więc wyczekujcie 

O interwencji w Puławach pisaliśmy już dawno, nie sądziliśmy, że sprawa w ogóle ruszy, czekaliśmy naprawdę długo ale było warto!

Kulek jest psem, który ma obecnie wspaniały, kochający dom. Ale nie zawsze tak było… jego poprzednia właścicielka uwiązała go na ciężkim łańcuchu, który zostawił ślady na jego szyi. Pies był jej obojętny… przy rozpadającej się budzie miał jedynie tyle wody ile napadało w czasie deszczu. Potajemnie przez płot dokarmiali go przechodnie i nie wiedzieli jak mogą go uratować. Aż zgłosili psiaka nam.

Kulek został przez nas natychmiastowo odebrany. Uwolniliśmy go z ciężkiego łańcucha, bez dostępu do pokarmu i wody. Naszym oczom ukazał się okropny widok, ciało psa było pokryte paskudnymi zmianami i strupami. Świerzb i nużyca sprawiły że miejscami pies nie miał w ogóle sierści. Wyglądał paskudnie. Był też wychudzony. Leczenie trwało długo, ale finalnie się udało a Kulek jest teraz pięknym, dumnym psiakiem!

Wyrok to nagroda nie tylko dla nas, ale również dla nowych właścicieli i dla Was