ZEZWOLENIE NA ZBIÓRKI PUBLICZNE ROK 2020


Uzyskaliśmy zezwolenie na zbiórki publiczne na rok 2020 🎉🎈
A to nie koniec dobrych informacji, bedzie ich w tym roku jeszcze więcej.

Pamiętajcie, że takie zbiórki przeprowadzamy tylko w Galerii Zielonej podczas urodzin Fundacji, stawiamy puszkę lub zbieramy karmę w wybranych punktach (restauracje, lokale, schronisko, itp.). NIE CHODZIMY PO DOMACH. Więc jeśli kiedykolwiek zobaczycie osobę która zbiera po mieszkaniach od razu dzwońcie na policje i do nas (jak się uda, zróbcie zdjęcie).

A z dodatkowych informacji prosimy zawsze zanim przekażecie darowiznę sprawdzajcie komu ją przeznaczać. W dobie oszustów można bardzo sie zdziwić i zrazić do Fundacji gdy pieniądze trafią na inny cel, aniżeli był zamierzony.

Każda organizacja ma CO ROKU obowiazek sprawozdawczy do URZĘDU SKARBOWEGO i MINISTERSTWA/MINISTRA właściwego Fundacji (za rok 2018 i wstecz już widnieją). Fundacje mające status OPP (między innymi my) umieszczają sprawozdanie na stronie www.sprawozdaniaopp.niw.gov.pl
Natomiast pozostałe Fundacje bez statusu OPP muszą wysłać do Ministra pełniącego nadzór nad Fundacją. Aby je zobaczyć wystarczy wysłać email do Ministra z prośbą o udostępnienie sprawozdania danej organizacji.

W tych sprawozdaniach powinny być ujęte wszystkie kwoty oraz dary rzeczowe, które zebrała Fundacja wraz z rozdysponowaniem. Wtedy widzicie ile pieniędzy dana Fundacja przeznaczyła na pomoc zwierzętom, ile na utrzymanie fundacji oraz ile na wynagrodzenia Zarządu. My nie pobieramy żadnego wynagrodzenia z tytułu miejsc zajmowanych w Fundacji. Działamy charytatywnie z pasji, nie dla kasy.

Dzięki sprawozdaniom macie pewność i czyste sumienie, że wasze pieniądze dobrze trafiły.
Nasza Fundacja od dnia powstania aktem notarialny.