12/2018


Każdy z nas popełnia błędy, najważniejsze jest aby je dostrzec i nigdy ich nie powtarzać.

Kilka dni temu pisaliśmy o zgłoszeniu odnośnie pieska z ogłoszenia na portalu społecznościowym Facebook z kwotą 1.000zł

Właściciele psa drżącym głosem przyznali się, że popełnili błąd tłumacząc się dużymi kłopotami finansowymi… Chcieli znaleźć dobry dom dla psiaka, a przy okazji pomyśleli, ze uda im się częściowo wyjść z długów… Są to osoby bardzo, bardzo ubogie, ponadto właściciel psa choruje na padaczkę.

Szczeniak z ogłoszenia został tym ludziom dany jako „fajny prezent”. Osoba „wręczająca prezent” zrzuciła swój problem na tych ludzi, bo nie chce nam się wierzyć, że nie wiedziała jaki status społeczny posiadają właściciele psa.

Moglibyśmy być bez serca i narobić tym ludziom większych problemów…. Jednakże….postanowiliśmy tym ludziom dać szanse i pomoc. Każdy z nas popełnia błędy, najważniejsze jest, aby wyciągać z nich wnioski.

Szczeniaka zabraliśmy na Dom Tymczasowy. Jednakże dom tymczasowy szybko stal się domem stałym. Nowi właściciele zakochali się w piesku od pierwszego spojrzenia i postanowili go zatrzymać na zawsze.

Ludzie którym odebraliśmy szczeniaka, posiadają drugiego psa od 8 lat (przygarniętego z puławskiego schroniska). Piesek jest bardzo zadbany i przywiązany do właścicieli. Widać, że właściciele sami nie zjedzą, a pieska nakarmią…

Właściciele poprosili, abyśmy im go nie odbierali, gdyż są z nim bardzo związani i to ich jedyny przyjaciel. Postanowiliśmy psiaka zostawić. Ponadto pies został zaszczepiony przeciwko wściekliźnie i jesteśmy gotowi wspomóc go karmą.

Właściciele wiedzą, ze teraz pomogliśmy, ale jeśli z tej pomocy nie skorzystają, a incydent się powtórzy będziemy musieli interweniować w inny sposób.