48/2018


Tym razem Klementowice…. Po wcześniejszych interwencjach, myśleliśmy, że już nic nas nie zaskoczy….myliliśmy się.

To co zastaliśmy na posesji….

Kolejne miejsce i bieda… właścicielka chora, nie może chodzić.
Jest syn, który opiekuje się właścicielką i zwierzętami.

Na miejscu zastaliśmy dwa radosne, energiczne psiaki. Psiaki lgnęły do człowieka, chociaż jak to właściciel stwierdził „…jak się do Pań przytulają, to znaczy, że Panie są dobre, bo nikomu nie dają do siebie podejść….”.

Psy wizualnie były zadbane, jednakże ich warunki…. Jak co w drugim domu na polskiej wsi…. Masakryczne

Jeden pies jak miał jakąś atrapę budy, to drugi nie miał tyle szczęścia…. Jego schronieniem była połowa budy –dach lub wykopany przez niego tunel…. Niestety łańcuch miał tak krótki, że nawet nie mógł schować się w tunelu….

Na szczęście mieliśmy przy sobie linki do bud i od razu właściciel przy nas łańcuchy zmienił na linki.

Do tego właściciel przy nas postawił psom miski z wodą i został poinformowany, że psy muszą mieć stały dostęp do wody. Widać było, że psy nie są przyzwyczajone do misek, gdyż od razu wylały wodę – właściciel będzie musiał im ją donosić co jakiś czas.

Właściciel miał na posesji deski z których obiecał zrobić budy dla psów. My zaoferowaliśmy, że zaszczepimy psy na koszt Fundacji, gdyż widać, że ci ludzie potrzebują pomocy….
Będziemy monitorować sytuację i sprawdzimy czy zostały postawione budy. Nie wykluczamy tego, że będziemy przekazywać budy dla psiaków, jak te z desek będą miały daleko do bud….

Jeżeli ktoś chciałby dorzucić się do bud dla psów ze wsi:
Konto Fundacji: BGŻ 22 2030 0045 1110 0000 0314 0860

Dziękujemy!

 

 

 

POKONTROLNIE

Klementowice… po naszej wizycie i rozmowie właściciel postawił „budy” psom. Widać, że postarał się na tyle ile mógł i na ile pozwoliła mu sytuacja finansowa. W związku z gorszą sytuacją finansową właściciela i że właściciel wykazał współpracę z nami postanowiliśmy, że PRZEKAŻEMY NOWE, OCIEPLONE BUDY DLA PSÓW 🙂 Relację wam zdamy jak już budy będą na posesji.

 

FV za budy dla psiaków z Klementowic o których pisaliśmy posty niżej 🙂(Przypomnienie: Właściciel współpracował, postawił „budy” takie jakie był w stanie. W ramach tego postanowiliśmy mu pomóc i przekazać prawdziwe, ocieplone budy.) Jak budy będą na posesji odwiedzimy psiaki i zdamy wam relację.

 

 

 

Właśnie nasza Basia i Patryk Ziarek wracją z Klementowic. Jak widzicie na zdjęciu nowe budy już są i właściciel na dniach stare ma zastąpić tymi nowymi  Pierwsze pytanie właściciela: ” ile ma za to wszystko zapłacić” 🙁
Kolejna osoba nie mogła uwierzyć, że dostała coś ZA DARMO, że jest ktoś kto chce mu POMÓC, a nie straszyć i grozić!. Radości i wdzięczności ze strony właściciela było dużo  Luuuubimy pomagać!  A na wiosnę jeszcze odwiedzimy psiaki zobaczyć jak im się mieszka w nowych budach.