23/2019


Mamy pierwsze wyniki badań z Puławskie Centrum Weterynaryjne– serce, nerki są OK. Prawdopodobnie świnka jest zarobaczona. Do tego doszło złe żywienie i mamy gotowe wychudzenie 🙁

Pewnie zastanawiacie się skąd się wzięła u nas świnka ? Napisała do nas Pani Klaudia, którą zaniepokoiło zwierzątko w jednym z puławskich sklepów.

Pojechaliśmy…. i faktycznie naszym oczom ukazała się świnka typu Skinny z nadmierną chudością. Po rozmowie z właścicielem sklepu okazało się, że świnkę ktoś mu przyniósł. Właściciel sklepu w erze RODO nawet nie pomyślał, aby spisać dane osoby oddającej świnkę. Chcąc pomóc śwince przyjął ją i wstępnie podjął się leczenia świnki na własną rękę dobierając odpowiednią karmę. W między czasie właściciel rozchorował się i nie zdążył pojechać do weterynarza, gdyż pojawiliśmy się my.

Nie nam oceniać…… Na pewno właściciel sklepu wykazał się rozsądkiem – przekazał nam świnkę, abyśmy mogli oddać ją w dobre ręce oraz zapewnił, że opłaci koszt leczenia.

Myślimy, że w tej całej przykrej sytuacji właściciel sklepu następnym razem przyjmując chore zwierzę bez jakichkolwiek danych pomyśli dwa razy zanim to zrobi i do tego wystawi je na sprzedaż.

Oczywiście sklep będziemy obserwować, dzisiaj nie zauważyliśmy innych niepokojących objawów u innych zwierząt.

Z całej tej sytuacji mamy też dobre wieści – wstępnie mamy gdzie przekazać świnkę (w dobre ręce), ale to Wam podamy jak już będziemy mieli pewną informację.

Będziemy Was informować o stanie świnki 🙂

 

AKTUALIZACJA 19.04.2019

 

Kochani i nastał ten wspaniały dzień
Dzisiaj nasza świnka Skinny pojechała do Warszawy, będzie miała wspaniałą opiekę pod skrzydłami Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim.

Dziewczyny ze Stowarzyszenia są tak wspaniałymi osobami Jolka Gawęda , że wiemy, że lepiej nie mogła trafić  Łezka w oku nam się zakręciła, świnka była przekochana

Z całego serca dziękujemy Puławskie Centrum Weterynaryjne za wspaniałą opiekę weterynaryjną nad świnką  Panie Mikołaj Perszko bardzo, bardzo DZIĘKUJEMY!

 

24.05.2019

Mamy dobre wieści nasza świnka SKINY jest już w NOWYM DOMKU STAŁYM ! A waży….uwaga! 944 g
Życzymy śwince samych dobrych łakoci, samych wspaniałych dni i duuużo miziania za uszkiem