95/2019


Dostaliśmy telefon od Pani Zuzanny z gminy Żyrzyn. W krzakach niedaleko swojej posesji zauważyła małego kociaka. Nie wiadomo czy został tam podrzucony czy może sam się przybłakał… w każdym razie nie mogła przejść obok niego obojętnie i zabezpieczyła go, dzwoniąc do nas i prosząc o pomoc. Kotek cały się trząsł, zaropiały, wychudzony, wymarznięty… Widac było że ten maluch nie ma szans na przeżycie na ulicy, noce stają się coraz zimniejsze, jego stan tylko by się pogarszał, nie byłoby dla niego szans.

Postanowiliśmy pomóc i tak oto w ten sposób kolejny kociak trafił pod naszą opiekę. Maluch obecnie przebywa w lecznicy na ul. Norwida w Puławach, gdzie zostanie poddany wszelkim badaniom i leczeniu. Obecnie wiemy tyle, że ma około 3- 4 tygodni i jest dogrzewany przez weterynarzy. Jak tylko dojdzie do siebie będziemy szukać mu odpowiedzialnego i kochającego domu.

Pani Zuzanna da kociakowi dom tymczasowy, ale już dzisiaj można „rezerwować” tego małego słodziaka. Gdy tylko dowiemy się więcej na temat stanu zdrowia malucha, jego płci, na pewno damy Wam znać, a tymczasem trzymajcie kciuki!  Jeśli chcecie wesprzeć leczenie tego konkretnego malucha, możecie przekazywać nam darowizny na podane poniżej sposoby, dopisując jedynie „kociak z Żyrzyna”.